Global Money Week

GMW to ogólnoświatowa kampania na rzecz edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Organizatorem akcji jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy OECD

GMW to ogólnoświatowa kampania na rzecz edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Organizatorem akcji jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy OECD

Ponad 2000 uczniów uczestniczących w lekcjach stacjonarnych i wykładach online, tysiące słuchaczy audycji radiowych, konkursy i quizy oraz setki osób korzystających z cyfrowych materiałów edukacyjnych to efekty udziału NBP w Światowym Tygodniu Pieniądza 2022.

Dla utrwalenia zdobytej wiedzy i dobrego przygotowania się na następny Global Money Week zachęcamy do korzystania z zasobów edukacyjnych opracowanych przez NBP!

O kampanii

GMW to ogólnoświatowa kampania na rzecz edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Organizatorem akcji jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy OECD. Celem kampanii jest zwiększanie umiejętności finansowych młodych ludzi oraz wiedzy, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, by osiągnąć samodzielność ekonomiczną i dobrostan materialny.

Osiągnięcia

Do tej pory dzięki akcji ponad 53 miliony dzieci i młodzieży ze 176 krajów z całego świata zwiększyło umiejętności finansowe i pogłębiło wiedzę na temat mądrego zarządzania pieniędzmi. Tylko w 2021 roku GMW dotarł z przekazem do blisko 220 milionów ludzi!

Hasło 2022
Hasło tegorocznej edycji brzmi:

Zadbaj o swoją przyszłość, mądrze zarządzaj pieniędzmi!
Build your future, be smart about money!

Temat podkreśla znaczenie myślenia o własnej przyszłości przy podejmowaniu decyzji finansowych.

Materiały edukacyjne NBP – Twoje źródło wiedzy o finansach i ekonomii

Narodowy Bank Polski opracował i zaprasza do korzystania z materiałów edukacyjnych dostępnych w formie cyfrowej. Wykłady, opracowania, broszury czy filmy – można w nich znaleźć mnóstwo cennej wiedzy, dowiedzieć się o zadaniach i roli polskiego banku centralnego, m.in. o tym, jak NBP dba o bezpieczeństwo finansowe obywateli, w jaki sposób pomaga w stabilizacji finansowej państwa i stymuluje wzrost gospodarczy Polski.

Przy okazji kampanii GMW 2022 NBP przypomina wartościowe materiały, z których można zdobyć wiedzę na temat tego, czym jest pieniądz i jaką pełni rolę, jak postępować, by być bezpiecznym finansowo w sieci, a także jak rozpoznać autentyczność polskich banknotów.

Dowiedz się więcej

Zobacz również