Biuro prasowe NBP

Kontakt do biura prasowego | Akredytacje na konferencje prasowe

Kontakt do biura prasowego | Akredytacje na konferencje prasowe

Biuro Prasowe NBP
(kontakt tylko dla dziennikarzy)

tel.: +48 22 185 20 12
email: press@nbp.pl
serwis X: @BiuroNbp

Terminy konferencji prasowych prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP, dotyczących oceny bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce w 2024 r.

miesiącdzień
styczeń 10 (środa)
luty8 (czwartek)
marzec7 (czwartek)
kwiecień5 (piątek)
maj10 (piątek)
czerwiec6 (czwartek)
lipiec4 (czwartek)
sierpień
wrzesień5 (czwartek)
październik3 (czwartek)
listopad7 (czwartek)
grudzień5 (czwartek)

Akredytacja na konferencje prasowe odbywa się poprzez zgłoszenie, najpóźniej dwa dni przed planowanym terminem konferencji, na adres mailowy Biura Prasowego NBP: press@nbp.pl. Informacja o przyznaniu akredytacji zostanie przekazana pocztą elektroniczną.

Wykresy zaprezentowane podczas konferencji prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP będą dostępne na stronie nbp.pl


Pozyskanie sygnału audio-video nadawanego przez NBP

Biuro prasowe informuje, iż w przypadku każdej konferencji prasowej realizowanej w Narodowym Banku Polskim istnienie możliwość pozyskania sygnału audio-video nadawanego przez NBP.

Sygnał można pozyskać na trzy sposoby:

Sposób 1: korzystając z gniazda SDI znajdującego się przy bramie wyjazdowej z dziedzińca głównego NBP, sygnał nadawany w jakości FHD lub 4K (2 gniazda),

Sposób 2: korzystając z gniazda SDI znajdujących się wewnątrz budynku NBP przy stanowisku realizatora transmisji, sygnał nadawany w jakości FHD lub 4K (2 gniazda),

Sposób 3: korzystając z opcji „Udostępnij” znajdującej się pod linkiem do zaplanowanej transmisji na platformie YouTube, pragniemy poinformować również, iż od 07 marca 2024 roku, wszystkie transmisje konferencji prasowych nadawanych przez NBP na oficjalnym kanale YouTube realizowane są w jakości 4K.

Zobacz również