Oświadczenie dot. oficjalnego konta NBP w serwisie Twitter

Tweety użytkownika nbppl

Tweety użytkownika nbppl

 1. Konto twitter.com/nbppl jest oficjalnym kontem Narodowego Banku Polskiego (NBP).
 2. NBP informuje, że regulaminem obowiązującym wszystkich użytkowników jest oficjalny Regulamin serwisu społecznościowego Twitter.
 3. Narodowy Bank Polski nie weryfikuje i nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników w odpowiedzi na tweety @nbppl i #nbp.
 4. Fakt obserwowania przez @nbppl (NBP) kont innych użytkowników nie oznacza poparcia treści tam prezentowanych.
 5. Odpowiedzi i komentarze na zamieszczone tweety są moderowane przez NBP. NBP zastrzega sobie prawo do usunięcia dowolnej treści lub informacji opublikowanej przez osobę na profilach NBP, jeśli zawierają one treści obraźliwe, nieprawdziwe bądź naruszają obowiązujące przepisy prawa lub zwyczajowo przyjęte normy.
 6. Konto jest obsługiwane przez pracowników Departamentu Komunikacji NBP.
 7. Odpowiedzi i komentarze użytkowników na zamieszczone przez NBP tweety są monitorowane i mogą być traktowane jako sygnały z rynku, które mogą być przekazywane odpowiednim departamentom merytorycznym NBP. Niemniej do oficjalnych kontaktów z NBP rekomendujemy następujące kanały dla:
  • dziennikarzy – kontakt z Biurem Prasowym NBP (press@nbp.pl, tel. 22 185 20 12).
  • zainteresowanych udostępnieniem informacji publicznej – kontakt pod adresem email listy@nbp.pl lub tradycyjnym listem na adres Narodowego Banku Polskiego, ul. Świętokrzyska 11/21 00-950 Warszawa