Ośrodek Wypoczynkowy NBP „Bankowiec” w Zakopanem

Oferta | Pokoje | Cennik | Rekreacja | Historia | Kontakt

Oferta | Pokoje | Cennik | Rekreacja | Historia | Kontakt

Oferta

Ośrodek Wypoczynkowy „Bankowiec” zlokalizowany jest w zacisznej dzielnicy Zakopanego, na trasie spacerowej wzdłuż potoku Bystra. To idealny punkt startowy na wycieczki górskie i zwiedzanie okolicy, w pobliżu Wielka Krokiew, kompleks narciarski Nosal i kolejka linowa na „świętą” górę narciarzy Kasprowy Wierch.

Staramy się zapewnić naszym Gościom wspaniałą, rodzinną atmosferę, której towarzyszyć będzie wyśmienita kuchnia.

Przy niekorzystnej pogodzie proponujemy chwile relaksu przy kominku z dobrą książką, dla spragnionych ciepła sauny, a dla amatorów gier sportowych przygotowaliśmy bilard.

Recepcja służy pomocą udzielając wszelkich informacji związanych z wycieczkami w góry bądź zwiedzaniem okolicznych atrakcji.

Do dyspozycji gości jest także sala konferencyjna dla 50 osób, wyposażona w sprzęt multimedialny.

Pokoje

Dla naszych Gości przygotowaliśmy 63 miejsca noclegowe w wygodnych pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Każdy wyposażony w łazienkę, naziemną telewizję cyfrową, telefon oraz bezpłatne połączenie wi-fi.

Cennik

Rekreacja i wypoczynek

Tatry i Zakopane to atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu niezależnie od pory roku.

Zimą i wczesną wiosną Zakopane przyciąga narciarzy i snowboardzistów, którzy chętnie korzystają z wyciągów i tras zjazdowych. W sąsiedztwie ośrodka wypoczynkowego Bankowiec znajdują się trasy na Antałówce i Kozińcu, a 1,5 km dalej kompleks narciarski Nosal. Niedaleko stąd również do Kuźnic i dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch, gdzie zaczynają się najdłuższe i najtrudniejsze trasy zjazdowe w Tatrach. Atrakcją jest także rynna snowboardowa zainstalowana na zboczach Gubałówki.

Lato i jesień w Tatrach to najlepsza pora do uprawiania turystyki. W górach na turystów czeka kilkadziesiąt szlaków o różnym stopniu trudności, a w samym mieście i okolicach znajduje się wiele ciekawych tras spacerowych. Tatry to również znakomity region do uprawiania wspinaczki wysokogórskiej.

Z Zakopanego warto wybrać się na dłuższą wycieczkę. Jedną z atrakcji Podtatrza jest spływ przełomem Dunajca z malowniczymi widokami na szczyt Trzech Koron w Pieninach czy XIV-wieczny Czerwony Klasztor na Słowacji. W drodze do przystani flisackiej warto zobaczyć XV-wieczny drewniany kościółek w Dębnie oraz zamek w Niedzicy.

Tych, którzy wolą spędzać czas w mieście, zachęcamy do poznania bogatej oferty kulturalnej Zakopanego. Godnymi uwagi są legendarny Teatr im. Witkacego, liczne muzea – w tym Muzeum Tatrzańskie z bogatymi zbiorami przyrodniczymi i etnograficznymi, galerie, czy zabytki architektury zakopiańskiej (Willa Koliba, Willa Atma – obecnie muzeum K. Szymanowskiego) oraz kościół w Jaszczurówce.

Turystom polecamy także udział w koncertach muzyki klasycznej, np. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego czy Festiwal Muzyki Organowej oraz imprezach muzycznych i folklorystycznych. Zakopane to także miejsce licznych wystaw plastycznych i fotograficznych, pokazów filmów, wieczorów poezji czy spotkań autorskich.

Historia

Dom Wypoczynkowy Bankowiec został wybudowany w 1926 r. z inicjatywy Zrzeszenia Pracowników Banku Polskiego. Miał służyć, jak głosi napis umieszczony na pamiątkowej tablicy, „ku wypoczynkowi i zdrowiu zrzeszonych”.

W burzliwych latach II wojny światowej Bankowiec pod nazwą „Schönburg” pełnił funkcję ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego dla sił Wermachtu. Po drugiej wojnie światowej Narodowy Bank Polski kupił ośrodek wypoczynkowy od Likwidatora Zrzeszenia Pracowników Banku Polskiego. Ośrodek został rozbudowany w latach 1960-1961, a w latach 90. XX w. unowocześniony i przebudowany. Do dziś służy naszym gościom, którzy pośród piękna i majestatu polskich Tatr odnajdują spokój i ciszę, spędzając czas w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

Przez lata odwiedziły go tysiące gości, w tym wiele wybitnych osobistości. Na zdjęciach w recepcji można zobaczyć m.in. młodego Witkacego w towarzystwie matki i ojca chrzestnego, Jana Krzeptowskiego – Sabały. Gośćmi ośrodka byli również Jan Nowak-Jeziorański, ks. prof. Józef Tischner czy Jerzy Bińczycki.

Bankowiec to najdłużej pozostający w rękach tego samego właściciela ośrodek w Zakopanem i zarazem najbardziej „przesądny” pensjonat w mieście – zamiast pokoju nr 13 przez wiele lat można było znaleźć jedynie pokój 12A.

Kontakt

Ośrodek Wypoczynkowy NBP „Bankowiec”
ul. Bulwary Słowackiego 14, 34-500 Zakopane
tel.: +48 18 20 20 600
tel.: +48 22 185 98 00
bankowiec@nbp.pl

Standardy ochrony małoletnich w NBP (Standardy obowiązują od 15.08.2024 r.)

Zobacz również