Wirtualna Noc Muzeów 2021 w Centrum Pieniądza NBP

Zapraszam do jednej z najciekawszych i najbardziej przyjaznych placówek ekspozycyjnych w kraju – Centrum Pieniądza NBP – prof. Adam Glapiński, Prezes NBP.

Narodowy Bank Polski informuje, że już jutro, 15 maja, w godz. 20.00–24.00 Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka po raz kolejny dołączy do grona placówek kulturalnych organizujących wydarzenia w Noc Muzeów. Tegoroczna edycja pod hasłem: „Pieniądz – świadek historii” ze względu na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie on-line.

Tym razem unikatowe eksponaty, numizmaty z kolekcji NBP i związane z nimi historie, będą prezentowane on-line – za pośrednictwem naszej strony internetowej i kanałów społecznościowych. Mamy nadzieję, że formuła tegorocznego programu ułatwi nam dotarcie do szerokiego grona odbiorców – a w szczególności wszystkich zainteresowanych historią pieniądza i tematyką finansów, pasjonatów ekonomii, miłośników numizmatyki i entuzjastów odkrywania niezwykłych miejsc na kulturalnej mapie Polski – zaprasza prof. Adam Glapiński, Prezes NBP.

Eksperci opowiedzą o najciekawszych eksponatach prezentowanych w placówce, ich niekiedy zaskakujących losach, a także funkcjach. Wyjaśnią, w jaki sposób dba się o zbiory. Zaprezentowana zostanie również seria krótkich filmów przybliżających zarówno eksponaty, jak i sale wystawowe Centrum Pieniądza NBP. Nie zabraknie także interakcji „na żywo” – eksperci będą odpowiadać na pytania widzów podczas live chatów.

Noc Muzeów 2021 to ważne wydarzenie dla Centrum Pieniądza NBP. W tym roku mija 5 lat funkcjonowania placówki. To właśnie podczas Nocy Muzeów w 2016 r. Centrum Pieniądza NBP zostało po raz pierwszy udostępnione szerokiej publiczności.

Jak podkreśla prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Centrum nie tylko zyskało opinię jednej z najciekawszych i najbardziej przyjaznych placówek ekspozycyjnych w kraju, ale także wyrasta na lidera edukacji ekonomicznej – i to zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Serdecznie zapraszam do poznawania skarbów Centrum Pieniądza NBP w ramach wirtualnych spotkań z naszymi ekspertami. Życzę Państwu owocnej, odkrywczej i miłej Nocy Muzeów! – prof. Adam Glapiński, Prezes NBP.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.cpnbp.pl